Možnosť vybudovať najväčší projekt ekologického poľnohospodárstva a permakultúry na Slovensku

07.06.2018 - Druziva.sk
počet přečtení: 362
vytvořeno 07.06.2018, upraveno 07.06.2018

Na juhu stredného Slovenska sa naskytla možnosť vybudovať najväčší projekt postavený na princípoch ekologického poľnohospodárstva a permakultúry na Slovensku a zrejme aj v jeho širokom okolí.

Veľká výzva pre priateľov permakultúry, ekologického poľnohospodárstva, remesiel a harmonického života v súlade s prírodou na sebarealizáciu v zaujímavom projekte. (druziva.sk)

 

Na juhu stredného Slovenska sa naskytla možnosť vybudovať najväčší projekt postavený na princípoch ekologického poľnohospodárstva a permakultúry na Slovensku a zrejme aj v jeho širokom okolí.

Našiel sa dobrý človek, ktorý vlastní cca 200ha ornej pôdy, cca 200ha pasienkov a ďalších niekoľko ha lesa a iných pozemkov. Región, v ktorom sa pôda nachádza je v katastri obce, ktorá vymiera. Mladí ľudia z obce odchádzajú a starí postupne tiež. Zámer je do obce znova priniesť život a začať znova užívať pôdu rozumne a s pokorou, podľa princípov ekologického poľnohospodárstva a permakultúry a vytvoriť podľa možností sebestačné, ale hlavne spolupracujúce a zdieľajúce spoločenstvo. S realizáciou je samozrejme spojených mnoho, mnoho ďalších možností, ktoré tento projekt prináša. Môže to byť napríklad rozvoj remesiel, prírodné staviteľstvo (obec môže mať vlastný stavebný úrad), možnosť organizovať široké spektrum kurzov, pobytov, seminárov a pod. Ako bude ľudí a detí pribúdať, bude vhodné mať školu, ktorá mladého človeka vedie k samostatnému mysleniu a nezabíja kreativitu. V spolupráci s obcou (ktorej zastupiteľstvo tiež budeme tvoriť my) sa bude dať tiež uskutočniť mnoho projektov. Cez obec tečie malý potok. To nám umožňuje chovať ryby a s rozumom vyrobiť elektrickú energiu. Možností je skutočne nespočetne. Stačí uvoľniť uzdu fantázii...

Celý článek neleznete na druziva.sk

Hodnocení článku
Článek nebyl ještě ohodnocen.
Čtěte také:
Diskuze

Kolik je jedna mínus jedna? (slovy)

Položky označené * je nutno vyplnit.

Logotyp Vox Populi